UYAP PORTALİ KURUM GİRİŞİ


Ülkemizdeki adli durumların takip edilebilmesi adına UYAP adıyla bir portal oluşturularak kişilerin kullanıma sunulmuştur. Avukat, Baro ya da bireysel olarak giriş yapılabilen sistemde kişilerin kolay bir şekilde mahkeme takip edilmesi mümkündür. UYAP sisteminde yer alan giriş ekranlarında bir tanesine UYAP Portalı kurum girişidir.

Kurum olarak görülen işlemlerde kişilerin takip işlemleri yapabilmesi adına bireysel olarak değil, kurum olarak giriş yapması gerekmektedir. Aynı bireysel olduğu gibi kurumlar için de özel olarak hizmetler oluşturulmakta ve kurumların kullanımına sunulmaktadır. UYAP Portalı kurum girişi bölümünü kullanacak kişilerin kurum bilgilerini sistemde yer alan üyelik bölümüne girdikten sonra kolay bir şekilde erişim sağlaması mümkündür. UYAP portalı kurum giriş ekranı ise şöyledir;

 

Görüldüğü üzere bilgi alınabilmesi için kişilerin üyelik giriş yapması gerekmektedir. Üyelik girişi yapıldıktan sonra ise istenilen tüm detaylar ekranda yer alacaktır. Sistem sürekli güncellendiğinden dolayı öğrenilecek bilgiler de güncel bilgilerdir.

Kişilerin üyelik konusunda dikkat etmesi gereken önemli bir detay ise sadece üyelik bilgileri ile değil üyelik bilgilerini yanı sıra mobil imza ya da elektronik imza gibi hizmetlerden yararlanılması gerektiğidir. İlgili hizmetlere sahip olmayan ya da kullanmayan kişilerin herhangi bir şekilde e devlete giriş yapması ve UYAP için bilgi alabilmesi mümkün olmayacaktır. Sunulan hizmetler kişilerin bilgilere ulaşması noktasında kolaylık sağlarken aynı zamanda istenildiği zaman bilgilere ulaşılabilir icra takibinin yapılabilmesidir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*