YARGITAY DAVA DOSYA SORGULAMA


Yargıtay’a ulaşmış dosyaların takip edebilmesi ve bilgi alınabilmesi için Yargıtay dava dosyası sorgulama hizmeti kullanıma sunulmuştur. Yargıtay dava dosya sorgulama işlemlerinde işlerin kolay bir şekilde bilgi olabilmesi adına Yargıtay resmi internet sitesine giriş yapması ya da e devlet üzerinden sunulan https://www.turkiye.gov.tr/yargitay-dava-sureci-sorgulama bağlantısının kullanılması gerekmektedir.

 

Bağlantı üzerinden sorgulama yapmak kişiler için çok daha kolaydır. İlgili seçeneğe girildiğinde kişilerin sadece e devlet üyeliği ile sisteme erişim sağlaması yeterlidir. E devlet üyeliğiyle giriş yapıldıktan sonra hizmet ekranında Yargıtay dava süreci ile ilgili tüm bilgiler yer alacaktır. Diğer sorgulama seçeneği Yargıtay resmi internet sitesi olurken posta üzerinden yapılacak işlemlerde kişilerin mahkemede ilgili farklı bilgileri sistemdeki alana girmesi gerekmektedir.

Dava numarası ya da takip numarası gibi çeşitli bilgilerin girilecek olması ve bilgilere ulaşma noktasında sorunlar yaşanması kişilerin Yargıtay internet sitesi üzerinden işlem yapmasını zorlaştırmaktadır. Buna karşın e devlet üzerinden işlem yapılması kişilere büyük bir kolaylık sağlamaktadır. E devlet üzerinden yapılan işlemlerde Yargıtay sitesinde olduğu gibi detaylı bilgi girişi gerekmez. Kişilerin adları üzerine kayıtlı tüm mahkeme bilgileri Yargıtay dosya süreci sorgulama sayfasında yer almaktadır. Böylece yayınlanan bilgiler sayesinde kişilerin kolay bir şekilde ihtiyaçlarını giderebilmesi mümkündür.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*