YETKİ BELGESİ YETERLİLİK SORGULAMA


Türkiye’de resmi olarak kurumlar tarafından verilen eğitimler ile birlikte kişiler çeşitli alanlarda yetki belgesine sahip olarak, resmi bir şekilde hizmet sunma fırsatı elde etmektedir. Yetki belgeleri özellikle ulaşım sektöründe kullanılmakta ve kişilerin araçlarda ve yapacakları ticari işlemlerde yetkili olduğunun gösterilmesi için gereklidir. Yetki belgesi ile ilgili işlem yapmak isteyen kişilerin internet üzerinden sunulan hizmetlerden yararlanması da kolay bir şekilde bilgi alınmasını sağlayacaktır.

E devlet aracılığıyla kullanıma sunulan yetki belgesi yeterlilik sorgulama hizmeti bu bakımdan kişilere kolaylık sağlamaktadır. Kişilerin sahip olduğu yetki belgesi hangi durumlarda yeterli olup olmadığı hangi durumlarda ise yeterli olup olamayacağı yer almaktadır. Bu bakımdan kişilerin kolay bir şekilde işlem yapılabilmesi mümkündür. E devlet üzerinden yapılacak yetki belgesi yeterlilik sorgulama işlemleri ile birlikte kişilerin herhangi bir soru işareti kalmadan işlemlerini yapabilmesi mümkündür.

Resimde görülen hizmet ekranı yetki belgesi yeterlilik sorgulama işlemlerinin yapılması sırasında kullanılan hizmet ekranıdır. Hizmet ekranına erişim sağlamak isteyen kişilerin paylaşılan bağlantıyı kullanabilir. Bağlantı aracılığıyla sisteme erişim sağlayabileceği gibi kişilerin hizmet ekranı üzerinden bilgi alabilmesi için e devlet üyelik bilgilerini kullanması gerekecektir. Belirtilen adımların takip etmesi yeterli olacaktır. Böylece herhangi bir sorun yaşamadan kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi mümkün olacaktır. E devlet üzerinden sunulan hizmetlerde sadece yetki belgesi yeterlilik sorgulama yapılmamaktadır. Yetki belgesi ile ilgili pek çok işlem e devlet üzerinden ücretsiz bir şekilde yapılabilmektedir. Bu bakımdan kişilerin sunulan hizmetlerden yararlanarak ihtiyaçlarını giderebilmesi mümkündür.

Sizler de yetki belgesi veya e devlet üzerinden sunulan diğer hizmetler ile ilgili işlemlerde mobil ya da masaüstü versiyonunu kullanarak e devlete giriş yapabilir ve ardından mevcut tüm hizmetlerden yararlanabilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/kugm-yetki-belgesi-yeterlilik-sorgula adresini kullanabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*